• Kaydettiklerim
 • Giriş
Filtreleme
Hiç bir filtreleme yapılmamış.
Sürücü
Sürücü Yaşı
Ehliyet Yılı
Maks. Depozito
Ofis Lokasyonu
Tercihler
Yakıt
Vites
Kasa
Sınıf
Sıkça Sorulan Sorular
 • Aracı nerden alacağım?
 • Rezervasyonu nasıl iptal edebilirim?
Kapat

Ödeme Koşulları

Araç rezerve ederken ön ödeme tutarını ya da tamamını kredi kartınız ile ödemeniz gerekir. Ön ödeme yöntemini seçerseniz; kalan bakiyeyi kredi kartı ve ya banka kartı ile araç tesliminde ödeyebilirsiniz.

Provizyon / Depozito

Depozito miktarları araçların listelendiği ekranda yazmaktadır.
Araç kiralama esnasında oluşabilecek ödenmemiş trafik cezaları, eksik yakıt, sigorta kapsamı dışındaki hasarlar için kira ücretinin dışında kredi kartınızdan teminat depoziti alınır. Bunun için kiralama başlangıcında sürücünün adına olan minimum 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan kredi kartı bilgileri araç kiralama kontratına eklenir. Üst, Premium, Lüks araçlarda sürücü adına çift kredi kartı ibraz edilmesi gerekmektedir.

Depozito, kiralanan aracın teslim alındığı gibi geri verilmemesi halinde gerekli durumlarda kullanılmak üzere teminat olarak alınır. Aracın sorunsuz iade edilmesi durumunda söz konusu teminat tutarı bloke uygulanan kredi kartından 7 ile 25 gün arasında kaldırılır. Bunun sebebi, kiralamış olduğunuz tarihlere ait gelebilecek trafik cezaları içindir. ( Tedarikçi firma, banka ve kullandığınız kredi kartına göre bu süreç değişiklik gösterdiği için net gün verilememektedir. )

Sigorta ve Güvenceler

Tüm araçlarımız kaskoludur. Kasko, kiralanan araçta meydana gelen maddi zararları ve hırsızlık gibi kiralama sözleşmesinden kaynaklanan zararları teminat altına alan bir sigortadır. Ayrıca araçlarda oluşan kullanımdan kaynaklanmayan mekanik arızalar kasko kapsamında olmamakla üye işyerinin sorumluluğundadır. Yine 3. şahıslara gelebilecek zararlar Trafik Sigortası limitleri dahilinde koruma altındadır.

Sigortanın geçerli olabilmesi için;

 • Trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve 24 saat içinde aracın kiralandığı üye işyerine teslim edilmesi gerekir.
 • Kaza, çift taraflı ise; karşı tarafın ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.
 • Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında, yasal hız sınırları dışında kullanılması ve ya kiracının %100 kusurlu olarak kaza yapması durumunda kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulur.
 • Rapor tutturulmayan veya eksik yada geçersiz evrak durumlarda kiracı sigortadan yararlanamaz.

Aşağıdaki hallerde sigortadan yararlandırma teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır;

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 24 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 • Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
 • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 • Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.

Teslim ve İade

Kiralamış olduğunuz araç belirtilen saatte ve yerde teslim edilir, teslim alınır.
Havalimanı oto kiralama noktalarında, doğru uçuş bilgileri ve saatlerini rezervasyon sırasında bildirmek müşterinin sorumluluğundadır. Uçuş bilgilerini önceden bildirdiğinizde havaalanı geliş ve gidişinizde zamanında karşılanmanız kolaylaşmış olacaktır.
Aracın belirlenen teslim saatinden geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kira ücreti tarafınızdan tahsil edilir. Aracın belirlenen teslim saatinden erken teslim edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Araç Yakıtı

Araç, kiralama başlangıcındaki yakıt seviyesinde teslim edilir. Fazla yakıtla dönen kiralık araçlarda yakıt iadesi yapılmaz. Eksik yakıt teslimi durumunda yakıt ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir.

HGS / OGS Geçişleri

Tüm araçlarda HGS/OGS bulunmaktadır. Ücretli geçişler "Kullandığın Kadar Öde" yaklaşımına uygun şekilde ücretlendirilir. Araç dönüşünde kullandığınız kadar HGS/OGS ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir. HGS/OGS için +KDV ve ya ek servis ücreti talep edilebilir.

Rezervasyon İptali ve Değişiklik

Rezervasyon değişiklikleri, rent a car firmasının araç ve program uygunluğuna göre yapılmaktadır. Yapılacak değişikliğin (uzatma, ekstra hizmet vb.) bir bedeli varsa, tahsil edilir.

Rezervasyon değişikliğinde;

 • Kiralama başlangıç saatinden 24 saatten fazla bir süre varsa, tüm rezervasyon alanlarını değiştirebilirsiniz.
 • Kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir süre kaldığında, yapılacak olan değişiklikler sadece kiralama süresi uzatma, araç iade lokasyon değişikliği ile sınırlıdır.

Rezervasyon iptalinde ise,

 • Kiralama başlangıç saatinden 24 saatten fazla bir süre varsa, ücretsiz iptal edilebilir. Alınan tüm tutar 1-2 iş günü içerisinde kartınıza iade edilir.
 • 24 saatten az bir süre kaldığında alınan tutardan 1 günlük kiralama bedeli kesilerek iade edilir.
 • Tedarikçi firma tarafından yaşanılabilecek herhangi bir aksi durumda (araçların hasarlanması, doğal afet vb durumlar dahildir), rezervasyon en az 2 gün öncesinden müşteriye bilgi verilmek koşulu ile Vivi tarafından iptal edilebilir.

Hyundai i20
Bu puanlama yalnızca Pendik şubesi için geçerlidir.
Puan
Açıklama
8.8
Tedarikçi ile buluşmanız kolaymıydı?
8.8
Personel davranışı ve yardımseverlik?
8.8
Araç teslim alma süresi?
8.8
Kiralık araç kalitesi nasıldı?
8.8
Araç iç / dış temizliği?
8.8
Aracı teslim etme süresi?
8.8
Gelen araç size belirtildiği gibi mi?
8.8
Tedarikçi tarafından sağlanan genel hizmet?
8.8
Tekrar Vivi'den araç kiralamak ister misiniz?

Vivi ile daha fazlasını yapın

Vivi hesabınızla araç kiralayabilir, geçmiş kiralama işlemlerini görüntüleyebilir ve üyelerimize özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Hesabınızı tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Kaydettiklerim

Daha önceden seçmiş olduğunuz araçları bu ekrandan takip edebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.