• English
 • Deutsch
 • Français
 • Pусский
Türk Lirası
 • Türk Lirası
 • Dolar
 • Euro
 • İngiliz Sterlini

Sık Sorulan Sorular

Tüm araçlarda HGS/OGS bulunmaktadır. Ücretli geçişler "Kullandığın Kadar Öde" yaklaşımına uygun şekilde ücretlendirilir.

Araç dönüşünde kullandığınız kadar HGS/OGS ücreti üye işyerimiz tarafından sizden tahsil edilir. HGS/OGS için ekstra bir ücret talep edilmez.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Hayır. Araç kiralama hesaplamaları aracı teslim alacağınız ve teslim edeceğiniz kesin saatler üzerinden yapılır. Bu bilgiler size mail / sms yoluyla iletilmektedir. Ayrıca tarihler aracı teslim almaya gittiğinizde yapılan kiralama sözleşmesine yansır.  

Kullanılmayan saat veya günlerin geri iadesi söz konusu değildir.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Evet. Araçların listelendiği ekranda "Kredi kartı ile ofiste ödeme seçeneği" ibaresi varsa, tüm tutarı aracınızı teslim alırken ödeyebilirsiniz.

Araç tesliminde kredi kartınıza depozito olarak provizyon uygulanacağını unutmayınız. 
Sürücü adına geçerli bir kredi kartı ibraz edilmelidir. Aksi taktirde size araç teslim edilmez.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Rezervasyon yapmadan önce seçmiş olduğunuz tarihler arası gösterilen araçlar; sadece o tarihler arası müsait olan araçlardır.

Tercih ettiğiniz aracın aynısını size göndermeye çalışıyoruz. Seçmiş olduğunuz yakıt,vites ve segment durumu göz önüne alınarak tedarikçi firma tarafından muadili araç verilebilir.

Çok nadir de olsa, önceki müşteriden geç gelmesi, aracın hasarlı gelmesi gibi durumlardan dolayı ücret farkı olmadan size benzeri bir araç veya daha üst sınıf bir araç vermek zorunda kalabiliyoruz.

 

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Birkaç neden dolayı size ücretlendirme yapılmış olabilir.

Yakıt ücreti, ekstra ürün ücreti, araç km aşımı, park ve trafik cezaları, araçta oluşan hasarlar, OGS/HGS geçişlerinizden dolayı olabilir.

Tedarikci firma tarafından verilen belgede bu ücretleri listelemelidir. Bu açıklamalar sizin anlayacağınız bir şekilde olmalıdır.

Eğer sizin adınıza tedarikçi firma ile irtibata geçmemizi istiyorsanız lütfen çağrı merkezimiz ile irtibata geçiniz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Kiraladığınız aracı teslim alırken, her yerini kontrol edin. Rent a car firmasının arabasının Farları, silecekleri, kapı kilitleri, yedek lastik vb gibi yerlerini kontrol edin. Teslim yerini terk etmeden aracın kaportasını tedarikçi kişi ile kontrol edin. Çizikleri ve vurukların yerlerini birlikte testpit edinki aracı teslim etmeye geldiğinizde sorun yaşamayın. Bizce kiralama başlamadan önce ve kiralama bitikten sonra araç resimlerini çekin.

Ayrıca ekstra saat veya gün ücreti ödememek icin, kiralama makbuzunda belirtilen saat ve günde araci geri veriniz. Aracın belirlenen teslim saatinden geç teslim edilmesi durumunda 1 günlük kira ücreti tarafınızdan tahsil edilir.

Aracın belirlenen teslim saatinden erken teslim edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Hayır. Aracınızla ülkeler arası geçiş yapma imkanınız yoktur.

Ancak aynı ülke içerisindeki Adalara geçiş yapmayı düşünüyorsanız bu konuda kısıtlamalar olabilir, bu yüzden kiraladığınız aracınızla birlikte başka bir noktaya geçmeyi düşünüyorsanız lütfen rezervasyon departmanımızdaki çalışanlarımızla en az 7 gün önceden iletişim kurunuz.

Lütfen kiralama yapmadan önce bizimle ileitşime geçiniz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Araç kiralama esnasında aşağıdaki belgelerin yanınızda olması gerekir;

 • Rezervasyon numaranız
 • Nüfüs Cüzdanı
 • Sürücü Belgesi ( Ehliyet )
 • Provizyon uygulanabilmesi için sürücünün adina olan Kredi Kartını bulundurmak zorundadır

Eğer Ek sürücü talebinde bulunduysanız, ek sürücüde sürücü belgesini ibraz etmek zorundadır.

Eksik belgeler yüzünden alınamayan araçtan vivi.com.tr sorumlu tutulamaz. İptal prosedürü uygulanır ve geri iade yapılmaz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Araç kiralama ücretinin tamamını vivi üzerinden görebilirsiniz. Araç teslimi sırasında sizden ek bir ücret talep edilmez. Rent a car firmalarının araçlarında rent a car kaskosu mevcuttur. Araçların muafiyet bedeli depozito tutarı kadardır.

 • Zorunlu trafik sigortası
 • Araç hasar sigortası
 • Araç hırsızlık sigortası
 • 24 saat yol yardım
 • %18 KDV

Ayrıca otomatik olarak hesaplanmış veya seçmiş olduğunuz rezervasyona göre aşağıdaki hizmetlerde dahil edilir.

 • Tek yön ücreti ( farklı şehire iade ücreti )
 • Rezervasyon sırasında seçtiğiniz ekstralar
 • Araç teslim/iade ücreti

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Vivi belirli zamanlar da kampanya yapabilir, indirimler sağlayabilir.Size en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmak için çalışır. Aynı kiralık araç, farklı tedarikçiler tarafından farklı fiyatlarla sunulabilir. Bu durum tedarikçiler arası rekabetin yanı sıra araç stoğu ile ilgilidir. 

Kiralık araç fiyatları arz ve talebe göre zamanla değişebilir. Bunun yanı sıra fiyata etki edebilecek diğer faktörler mesai saati durumu ve teslimat noktalarıdır. Erken rezervasyon yaparak, uygun araç kiralama fiyatlarından yararlanabilirsiniz. 

 

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Sizin aradığınız saatlere göre teslimat yapan tedarikçi firmaların uygun araç çıkmaktadır. Tedarikçi firmanın o saatte teslimatı yoksa, o firmanın araçları gözükmemektedir. Bu durumda sınırlı sayıda firmanın araçlarını görüyor olabilirsiniz.

Ayrıca tedarikçi firmalar mesai saatleri dışında ekstra ücret artışı yapmış olabilir, bu ücret direk araç kiralama bedeline yansımaktadır.

Mesai saatleri içinde arama yaptığınızda daha fazla tedarikçi firma göreceğinizi unutmayın. 

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Provizyon uygulanması : Trafik cezası ve araca gelebilecek hasarlardaki sorumluluğunuz için depozitodur.

Depozito; (Teminat/Sorumluluk Payı) araç teslimi sırasında kredi kartınıza Provizyon (Bloke) uygulanarak sağlanır. 

Kiralanan aracın alındığı durumda iade olmaması ihtimaline karşın teminat olarak alınır ve gerekli durumlarda kullanılır. Aracın sorunsuz teslim edilmesi durumunda, söz konusu provizyon tutarı, blokenin uygulandığı karta iade edilir. Kiralama bittikten sonraki 7 ile 25 gün arasında kaldırılır.

Depozito bedeli araç sınıflarınıza göre değişiklik gösterir, kiralama şartları bölümünden provizyon bedelini kontrol edebilirsiniz. Tüm tedarikçi firmalarımız için sabittir.

Tedarikci firmadan veya bizden satin alacağınız "Full Koruma Paketi" ile bu oranı düşürebilirsiniz. Full koruma paketi olsun ve ya olmasın her durumda provizyon uygulanır.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Vivi.com.tr sadece online Kredi kartları, Debit kartları, Sanal Odeme kartları ile ödeme kabul etmektedir;
Visa, MasterCard, American Express ve Bankamatik kartları. Banka para transferi, Paypal vb. ödeme türleri kabul edilmemektedir.

Araç teslimatı sırasında ödenecek bir tutar varsa, nakit ve ya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Provizyon uygulanabilmesi için mutlaka kredi kartı gereklidir.

Sürücülerin kendi adlarına kayıtlı kredi kartlarına sahip olmaları ve bu kartları araç teslim alış yerinde ibraz etmeleri zorunludur. 

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

İstediğiniz her yerden! Kiralama ofisinden almak zorunda değilsiniz.

Aramayı bulunduğunuz bölgeye göre yaparsanız, sadece o bölgeye teslimat yapan tedarikçi firmaların araçları çıkmaktadır. O bölge için Firma teslimat ücreti istiyor ise, toplam kiralama tutarına bu bedel otomatik olarak yansır. 

O bölgeyi seçerek kiralama yaptığınız taktirde sistem o bölgedeki merkezi yerlerden birine sizi yönlendirir.

Eğer adresinize gelmesini istiyorsanız ek ücret karşılığı adrese teslimat seçerek, o bölgedeki bir adrese aracınızı getirtebilir ve teslim alabilirsiniz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır

Üye iseniz;
Hesabınıza giriş yaparak, Rezervasyonlarım kısmından rezervasyonlarınızı iptal edebilirsiniz.

Üye Değilseniz;
Rezervasyonunuz ile ilgili tüm değişiklik işlemlerini Üst Menü'de bulunan Hesabım sekmesini tıklayarak, açılan pencereden rezervasyon bilgilerinizi sorgulayarak yapabilirsiniz.Rezervasyon bilgilerinizi bilmiyorsanız, Rezervasyon numaramı unuttum alanını kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte mesai saatleri içinde Çağrı Merkezi mizi arayarak rezervasyon bilgileriniz ile iptalini sağlayabilirsiniz.

Rezervasyon iptali ile ilgili presedürü Kiralama Koşulları bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

Bu cevap yararlı oldu mu? Evet Hayır
SSL Security
Norton